Sıfır Atık Geri Dönüşüm Çöp Poşetleri

 
İnsan yaşam boyunca atıkları da beraberinde getiriyor. Bazı atıklar hem insan sağlığına hem de çevrenin sağlığını tehlikeye atacak durumlara sokabiliyor.  Yok, olma süreçleri diğerlerine göre daha uzun sürebiliyor. İşte bu yüzden geri dönüşüm atıkları ortaya çıktı. Her tığın farklı bir rengi ve farklı bir kovası mevcuttur.
 
Bu atıkları beklettiğiniz yerde ise sıfır atık geri dönüşüm çöp poşetleri içerisinde depolanır. Ağzına kadar dolan çöp kovarlı el vurmadan poşet yardımıyla dışarıya çıkartılır. Hem kullanım kolaylığı hem de maliyeti düşük olması tercih sebeplerinden biri haline geliyor. Geri dönüşüm kovarlının renklerine göre poşetleri de içerisine yerleştirilir. İki tane taşıma ip sayesinde kolaylıkla bir yerden başka yere taşıyabilirsiniz.


Kâğıt Atıklar İçin Mavi Sıfır Atık Geri Dönüşüm Çöp Poşetleri 


Sıfır atık geri dönüşüm çöp poşetleri atık renklerine göre değişiklik gösteriri. Mavi renkte olan çöp poşetine atacağınız atıklar. Alüminyum kutular, çelik kutular, kâğıt kutular, karton kutular, plastik kap ya da kutu, dergiler, kitaplar, cam kavanozlar, cam tabaklar,  cam şişeler gibi daha birçok ürünü bu atık kovasına atabilirsiniz. Ebadı 75 x 90 battal boy olarak kullanılır. 

İki tarafında taşıyabileceğiniz ipler vardır. Ağırlığı 300 gr olarak dizayn edilmiş. Baskılı ve baskısız olarak iki çeşidi vardır. Her bir rulonun içerisinde 10 adet vardır.  İsteğe göre kokulu ve kokusuz ürünleri de mevcuttur.


Sıfır Atık Geri Dönüşüm Çöp Poşetlerinin Özellikleri Nelerdir?


Sıfır Atık projesi İçin Belediyeler, kamu kuruluşları ve eğitim kurumları tarafından tercih edilen birinci sınıf malzemeden yapılan, CE kalite sertifikalarına uygu, insan sağlığına zarar vermeyen çöp poşetleridir. 90 Litreye kadar atıkları alabilir. İstenilen ebatlarda logo basımı uygulanabilir. Atıkları taşımanıza da yardımcı oluyor. Maliyeti düşüktür. 

İçerisinde 10 ile 20 adet poşet çıkabilir. Atık renklerine göre renk seçeneği mevcuttur. Örneğin; Eğer mavi atık içinse mavi renk çöp poşeti, kırmızı için ise kırmızı çöp poşeti uygulanır. Böylece attığınız atığın hangisinde olduğunu kolayca görebilirsiniz. Sıfır atık geri dönüşüm çöp poşetleri yeşil, turuncu, mavi, sarı, siyah, gri renk olmak üzere 6 renkte poşet mevcuttur.